اجرای مراسم ترحیم عرفانی به همراه سازهای نی و دف
تاج گل خیریه

تاج گل خیریه کهریزک

تاج گل خیریه کهریزک

موسسه خیریه کهریزک

موسسه خیریه کهریزک بنیادی است غیردولتی، غیرانتفاعی و مردمی.

محلی است برای زندگی کردن ، نه زنده ماندن . مکانی برای محبت و خیرخواهی به همنوعان است. جایی که شبیه به هیچ کجا نیست.

مکانی که توانسته تاریخی نزدیک به نیم قرن را در خدمت به سالمندان و معلولان جامعه رقم بزند و مأمنی مطمئن برای نیازمندان واقعی جامعه باشد.

اعتبارات آن به یمن مهر و بخشش نیکوکاران  تأمین و در راستای اهداف موسسه هزینه می شود.

 

تاریخچه:

زنده یاد دکترمحمدرضا حکیم زاده انسان بزرگی بود که با تلاش شبانه روزی توانست بنیانگذار خیریه کهریزک را پایه گذاری نماید. او که بطور یقین یکی از انسان های نابغه عصر خویش بوده ،در خاطرات خود  انگیزه احداث و خدمت رایگان به نیازمندان معلول و سالمند را چنین بیان می کند:

در سال ۱۳۵۰ و ۱۳۵۱ رئیس بیمارستان فیروزآبادی بودم . بخوبی به خاطر دارم که موقع خروج از بیمارستان نزدیک درب خروجی اغلب چند بیمار مفلوک ، معلول یا پیر و فرسوده را در حالت خوابیده می دیدم و با آن که رئیس بیمارستان بودم ، قادر نبودم به طریقی اعمال نفوذ کنم و دستور بستری شدن آنان را بدهم  . اگر هم دستور می دادم پزشکان به دلایل قانع کننده از پذیرفتن آنان خودداری می کردند و حق هم داشتند زیرا آن افراد نه قابل درمان بودند، نه بیمارستان قادر بود برای زمان طولانی آنان را بستری و تخت بیمارستان را اشغال نماید.

من از دیدن این وضع بدبختی معلولان و بیماران غیر قابل درمان، زجر می کشیدم. قصد داشتم هرطور شده کمکشان کنم. بدون توجه به جوانب کار،  تصمیم گرفتم با توکل به ایزد توانا ، بیمارستانِ مرحوم امین الدوله که با هزینه مرحومه بانو فخرالدوله از بزرگ بانوان نیکوکار در  منطقه کهریزک دایر شده بود و به دلایلی سال ها درب آن بسته مانده بود را  مورد استفاده قرار دهم .

دو  و سه نفر معلول که پناهی نداشتند را در آن جا بستری کردم و هدفم این بود که به لطف پروردگار و کمک نیکوکاران، این بیچارگان در آن جا بخوابند و تا زمانیکه زنده هستند تا حدّ امکان و توان از آن ها پذیرایی شود. این کار را هم کردم . از آن جائیکه پشتیبان کارهای نیک در مرحله اول خدای بزرگ است، او کمک کرد. نمی دانم چگونه افرادی را به یاری فرستاد و هسته اولیه هیأت مؤسس تشکیل شد ، به خواست خداوند متعال و همت بانیان خیراندیش فعالیت آغاز و خدمت رسانی شکل تازه ایی بخود گرفت.

((وقتی او بخواهد، او بدهد- کسی نتواند بستاند ان شاءاله))

پس از مدتی با توجه به محدودیت محل اسکان در تاریخ ۱۳۵۲/۰۲/۰۵مصادف با روز ولادت حضرت فاطمه زهرا(س)، در زمینی به مساحت ۲۸۰۰۰ مترمربع – اهدائی مرحوم حاج حسن محمدی- آسایشگاه سالمندان کار ساخت و ساز را شروع کرد…

 

امروزه آسایشگاه خیریه کهریزک  با وسعت حدود ۴۲۰/۰۰۰متر مربع زمین و ۱۸۰/۰۰۰ مترمربع زیر بنا  با  احداث بناهای زیبا برای معلولان و سالمندان  با کاربری های مختلفی نظیر: کارگاه ها، فیزیوتراپی، ساختمان بیماران ام.اس، کتابخانه ،سالن ورزشی، فضای سبز مطلوب و آب نما و… در خدمت مددجویان عزیز می باشد.

بسیاری از بناهای موجود با نام و تأمین هزینه بانیان آن احداث شده است.

(و هذا من فضل ربی)

تاج گل ترحیم کهریزک

جهت سفارش تاج گل ، استند ترحیم و تسلیت به آدرس اینترنتی  http://kahrizak.com مراجعه کنید و یا شما می توانید در صورت سفارش تاج گل مصنوعـی، بنر و استندهای موسسـه خیریه کهریزک را در جشن ها و مراسم
سوگواری برای عرض تبریک و تسلیت به دوستان و آشنایانتان ارسال نمایید.
هزینه سفارش تاج گل به 3000 نفر از مددجویان تحت پوشش ما تعلق خواهد گرفت و با مشارکت درکار خیر، فرهنگ آن را نیز ترویج می دهید.
لطفا برای سفارش استندهای موسسه خیریه کهریزک، روز قبل از مراسم، با شماره 54717- 021 و 09018063292 همه روزه (بدون تعطیلی) در طول ساعات 8 صبح الی 20تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا