منوی دسته بندی
فروشگاه

مراحل تدفین در بهشت زهرا

برای انجام امور کفن و دفن یک متوفی در شهر تهران باید موارد ذیل انجام پذیرد:

ابتدا جهت دریافت گواهی فوت به پزشک یا بیمارستان مربوطه و یا پزشکی قانونی در صورت علت غیر طبیعی فوت مراجعه می‌نمایید.

  1.   پس از دریافت گواهی فوت جهت حمل متوفی با پایانه مرکزی آمبولانس های سازمان بهشت زهرا(س) واقع در خیابان میرزای شیرازی و به شماره تلفن ۸۸۹۰۱۲۲۶ الی ۹ تماس گرفته تا آمبولانس به محل اعزام شود. قابل توجه است در صورتیکه متوفی در بیمارستان فوت نموده و یا در پزشکی قانونی باشد با هماهنگی های انجام شده  این تماس توسط مسئول پذیرش بیمارستان یا پزشکی قانونی انجام می‌پذیرد.
  2.  پس از انجام مراحل حمل متوفی و تحویل آن به سردخانه بهشت زهرا(س)  بستگان جهت انجام مراحل اداری به واحد پذیرش مراجعه نموده و با تعیین قبور و خدمات و محاسبه پرداخت صورتحساب، مجوزهای مربوط به شستشو و تدفین صادر می‌گردد.
  1.  پس از اتمام مراحل شرعی و عرفی تغسیل ، تکفین و انجام نماز میت، متوفی با آمبولانسهای داخلی  بهشت زهرا(س) که در محل حاضر هستند به قطعات مورد نظر جهت دفن منتقل می گردند.
  1. خدمات اکو ومداح در محل قطعات مورد نظر مستقر بوده و با همکاری مسئولین قطعه مورد نظر، متوفی دفن گردیده و پس از انجام مراحل هم سطح سازی قطعه و ایجاد فضای سبز و انجام خدمات لازم،  سنگ قبور درگذشتگان نصب می‌گردد.
  1. در صورتیکه صاحبین متوفی بخواهند درگذشتگان خودرا جهت دفن به شهرستان اعزام کنند آمبولانس های  بخش خصوصی مستقر در سازمان امر فوق را انجام می دهند.

 

ایران ترحیم

‫2 نظر

  • بسیار عالی بود خسته نباشید

  • خسته نباشید مرسی به خاطر این مطلب زیبا

  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.