منوی دسته بندی
فروشگاه

علیرضا سلیمانی درگذشت

علیرضا سلیمانی برنده اولین مدال طلای کشتی آزاد ایران بعد از پیروزی انقلاب اسلامی صبح چهارشنبه ، ۳۱ اردیبهشت ماه بر اثر سکته قلبی در کرج دار فانی را وداع گفت.

سلیمانی سنگین وزن طلایی کشتی ایران که او را به دلیل خیمه های سنگینش ، همه حریفان هم سن و سالش به خوبی می شناختند ، او در سال ۱۹۸۹ مارتینی در نبردی تاریخی توانست بوم گارتنر آمریکایی را شکست دهد و روی سکویی پرچم کشورمان به اهتزاز در بیاید که در رده های بعدی آن پرچم های آمریکا و روسیه بودند و بسیاری از رسانه های دنیا این اتفاق تاریخی که به فاصله چند ماه از درگذشت امام خمینی اتفاق افتاده بود را تعبیر همان شعار نه غربی ، نه شرقی امام خمینی قلمداد کردند.سلیمانی که از ورزشکاران محبوب و مردمی ایران زمین محسوب می شد به دلیل سکته قلبی دارفانی را وداع گفت. وی مدتی از عارضه قند وفشارخون رنج می برد و سرانجام صبح امروز به دیارباقی شتافت

سلیمانی بعد از پایان دوران قهرمانی به کار  ساخت و ساز و البته گاوداری صنعنتی مشغول بود. با انتشار خبر فوت این قهرمان ملی بسیاری از چهره های ورزش کشور از ساعتی قبل به سمت کرج رفتند تا در کنار خانواده مرحوم سلیمانی باشند.

افتخارات علیرضا سلیمانی:

 

– مدال طلای جهان در سال ۱۹۸۹ مارتینی سوئیس (تنها مدال آور طلایی سنگین وزن کشتی ایران در جهان)

– مدال طلای بازیهای آسیایی ۱۹۸۶ سئول

– مدالهای طلای آسیا در سالهای ۱۹۹۱، ۱۹۸۹، ۱۹۸۳، ۱۹۸۱ و ۱۹۷۹

سلیمانی در ۲۶ آذر ۱۳۹۱ به عنوان «پهلوان‌باشی» کشور انتخاب شد.

ایران ترحیم درگذشت این پهلوان نامی ایران را به خانواده و همچنین جامعه کشتی و دوستداران علیرضا سلیمانی تسلیت می گوید.

ایران ترحیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.